Nasz strona wykorzystuje pliki cookies w celu personalizacji oferty wysyłanej do klientów oraz analizy zachowania użytkowników, tak aby dostarczać usługi na najwyższym poziomie. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych. Dalsze informacje można znaleźć w polityce prywatności.



AI – sztuczna inteligencja

PrintMailRate-it

​​​​​​​​​​​​AI – co to takiego?


AI (artificial intelligence), czyli sztuczna inteligencja, to temat niezwykle obszerny. AI obejmuje działania oparte na rozwijaniu algorytmów, które pozwalają uzyskać zautomatyzowany system pozyskiwania, przetwarzania i analizy danych.


AI w przedsiębiorstwie


AI znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach życia, także w biznesie. Wykorzystywanie AI w procesach biznesowych pozwala minimalizować koszty oraz zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku.

Jednym z głównych zastosowań AI w biznesie jest automatyzacja procesów. Dzięki sztucznej inteligencji możliwe jest opracowanie systemów, które potrafią wykonywać powtarzalne, czasochłonne zadania. 
AI może być wykorzystywana również do przewidywania trendów rynkowych i prognozowania przyszłych wyników. Dzięki analizie dużych zbiorów danych AI może dostarczyć przedsiębiorstwom cenne informacje na temat preferencji klientów, zmian na rynku oraz potencjalnych zagrożeń czy możliwości. 

AI stanowi więc znaczący czynnik dla rozwoju i innowacyjności przedsiębiorstw. Wykorzystanie sztucznej inteligencji może przynieść wiele korzyści. Jednak wraz z postępem technologicznym pojawiają się również zagrożenia i wątpliwości. Prywatność danych czy bezpieczeństwo cybernetyczne to tylko część aspektów, które wymagają opracowania odpowiednich ram prawnych regulujących wykorzystanie AI.

​8.07.2024

Czym jest AI Act? Co zmieni i kiedy wchodzi w życie? »​

AI Act, czyli Artificial Intelligence Act (Akt o sztucznej inteligencji), to pierwsze na świecie rozporządzenie regulujące działanie sztucznej intel​igencji, przygotowywane przez organy Unii Europejskiej.​​

​22.03.2024

Akt o sztucznej inteligencji zatwierdzony »​

13 marca 2024 r, Parlament Europejski zatwierdził akt w sprawie sztucznej inteligencji. W kolejnych krokach rozporządzenie musi zostać przyjęte przez Radę UE.​​

​26.06.2023

Odpowiedzialność za naruszenie praw autorskich spowodowane działaniami AI »

AI, jako że nie jest podmiotem praw autorskich, nie ponosi odpowiedzialności za generowane przez siebie treści.

​13.06.2023

Czy używanie AI przez pracowników może spowodować naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa? »

Obecnie bardzo popularne stają się rozwiązania przyspieszające lub ułatwiające pracownikom wykonywanie obowiązków.

Kontakt

Contact Person Picture

Jarosław Hein

adwokat, doradca podatkowy

Partner

Wyślij zapytanie

Profil


Skip Ribbon Commands
Skip to main content
Deutschland Weltweit Search Menu